Czy masz odwagę?

XII Niedziela Zwykła, rok A - 2017-06-25 polecamy odcinek

Kalendarz

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego posortowane według daty

więcej...

Liturgia

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego pogrupowane według okresu liturgicznego

więcej...

Ewangelia

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego dostepne według wersetów Ewangelii

więcej...

ZAŁOŻENIA REDAKCYJNE

MEDYTACJA SŁOWA BOŻEGO – Przekazywane przez nas treści zawsze są wynikiem wcześniejszej osobistej medytacji tekstu biblijnego, ponieważ występowanie przed kamerą traktujemy jako głoszenie Ewangelii. Dlatego co tydzień zadajemy sobie pytanie: co Bóg chciałby przez ten tekst powiedzieć nam i Kościołowi.

Poznaj nasz sposób na medytowanie słowa Bożego (metoda Prawda – Droga – Życie).

ROZWAŻANIE EGZYSTENCJALNO-PASTORALNE – Nasze rozważania mają charakter zróżnicowany i popularny. Z jednej strony staramy się wplatać w nie drobne elementy egzegetyczne (objaśniające strukturę i znaczenie tekstu biblijnego), elementy egzystencjalne (odpowiadając na nurtujące nas fundamentalne, życiowe pytania), elementy pastoralne (rozważania mają służyć pomocą w rozwoju religijnym i wcielaniu w życie orędzia biblijnego).

FORMA REPORTAŻOWA – Staramy się, aby nasze filmiki, nie były tylko suchymi wykładami, czy monologami ekspertów. W miarę możliwości czasowych staramy się wplatać mini-wywiady, elementy fabularyzowane; wykorzystujemy klasyczne dzieła sztuki – wszystko po to aby treści teologiczne były zrozumiałe i przyjemne w odbiorze.

DO 3 MINUT – Stawiamy sobie umowną granicę trwania filmików do trzech minut, aby nie przedłużać i jednocześnie wyrażać się syntetycznie.

NON-PROFIT – Cała nasza działalność NIE jest nastawiona na zarobek. Wszystko co robimy jest formą wolontariatu. Dużą część pracy wykonujemy po wykładach i pracy w wydawnictwie Edycja Świętego Pawła. Staramy się wykorzystywać materiały nagrane przez nas oraz zdjęcia i utwory muzyczne ogólnodostępne na wolnych licencjach.