Czy masz odwagę?

XII Niedziela Zwykła, rok A - 2017-06-25 polecamy odcinek

Kalendarz

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego posortowane według daty

więcej...

Liturgia

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego pogrupowane według okresu liturgicznego

więcej...

Ewangelia

wszystkie odcinki Kromki Słowa Bożego dostepne według wersetów Ewangelii

więcej...

TWÓRCY KROMKI

Od początku Kromkę Słowa Bożego tworzą członkowie Towarzystwa Świętego Pawła, czyli księża i bracia ze zgromadzenia księży paulistów. Projekt koordynowali przede wszystkim junioryści, czyli pauliści żyjący ślubami czasowymi, wraz z swoim mistrzem (przełożonym). Do współpracy włączały się także osoby świeckie oraz inni bracia i księża pauliści. Nasze Zgromadzenie powołane zostało do głoszenia Ewangelii przy wykorzystaniu wszystkich najnowszych środków społecznej komunikacji.

Większość materiałów filmowych nagrywana jest w okolicach Lublina, gdzie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Księży Paulistów oraz na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (gdzie pauliści mają swoje domy w Częstochowie i Masłońskim). Zdarzały się również Kromki kręcone w Ziemi Świętej, na Podlasiu czy w górach.

*** 

 Jeśli czujesz, że Bóg wzywa Cię aby głosić Ewangelię na krańcach współczesnego świata, poczytaj o nas na tej stronie, skontaktuj się z nami lub przyjedź do wspólnoty aby przyjrzeć się naszemu życiu, sposobowi modlitwy i apostołowaniu.

 

DUSZPASTERZE POWOŁANIOWI

powolania@paulus.pl